Korzystanie z wtyczek Adobe xd może drastycznie zmienić Twój przepływ pracy przy tworzeniu projektów UX i UI.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy w tym artykule, różne wtyczki mogą pomóc w przyspieszeniu pracy, dzięki funkcjom takim jak wypełnianie obrazów placeholder, tekst, generowanie obrazu mapy, tworzenie wzorów i tak dalej. Ale jak możesz je zdobyć? Przyjrzyjmy się szybko jak zainstalować wtyczki w Adobe xd!

 

1. Uruchom Adobe xd

Oczywiście, aby zainstalować wtyczki, musisz najpierw otworzyć aplikację Adobe xd. To powinno być proste – wystarczy znaleźć skrót na komputerze z systemem Windows/Mac i uruchomić go.

Launching Adobe XD windows 11
Adobe xd launcher

2. Wybierz plik

Może to być nowy projekt lub stary. Po prostu otwórz dowolny plik, który chcesz. Ja wybiorę nowy plik dla tego tutorialu.

Default window new project adobe XD

3. Otwórz menu Wtyczki

Widzisz tę ikonę podobną do cegły lego, nn lewym dolnym rogu? To twoje menu wtyczek. Jak na razie, prawdopodobnie nie masz żadnych wtyczek, więc wybierzmy ikonę „+” na górze menu wtyczek. To otworzy Creative Cloud Marketplace, gdzie możemy znaleźć nasze pożądane wtyczki.

Adobe XD plugins menu
Creative cloud marketplace adobe xd plugins

4. Wybierz żądany plugin

Znajdź wtyczkę, która rozwiązuje twój problem, a następnie kliknij przycisk „Pobierz”. Nie martw się – wszystkie wtyczki są darmowe 🙂

Installing an Adobe xd plugin

5. Sukces! Użyjmy naszego pluginu

To było proste, prawda? Teraz wróćmy do naszego projektu i wybierzmy zainstalowany plugin z naszej listy. Użyjmy prostego pluginu typu Image Placeholder. Pamiętaj, że każdy plugin jest używany inaczej! Ale wszystkie są dość intuicyjne.

 

Wybierzmy więc element, który chcemy zastąpić obrazem losowej twarzy.

choosing an item in adobe xd to replace with picture

Teraz wybierzmy plugin „This person does not exist” . I… jesteśmy gotowi! Proste, prawda? Wystarczy jedno kliknięcie i mamy wygenerowany portret – bez potrzeby korzystania z google, kupowania zdjęć stockowych czy przeszukiwania dysku.

This person does not exist Adobe xd plugin

Gratulacje! To tyle o instalacji i korzystania z wtyczek, czyż nie było to łatwe?

Spójrzmy na nasz gotowy produkt.

This person does not exist Adobe xd plugin