Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak możesz zoptymalizować efektywność swojego UX Design?

Odpowiedź jest raczej prosta – użycie komponentów Pre-Made. Ale gdzie można je znaleźć?

Odpowiedzi na to pytanie jest kilka…

Najszybszym, najłatwiejszym i najbardziej redundantnym jest użycie UI Kits.

To prawdopodobnie będzie pasować do większości użytkowników i ich scenariuszy pracy. Adobe xd oferuje mnóstwo zasobów dla różnych zestawów UI.

Najczęściej stosowane to Apple UI Kit, Material Design UI Kit, Bootstrap UI Kit. Przyjrzyjmy się bliżej…

 

Apple UI Kit

Adobe Apple UI Components

Zestaw Apple UI kit jest dostępny dla systemów iOS, iPadOS i MacOS. Znajdują się w nim najważniejsze elementy wykorzystywane przy projektowaniu aplikacji w systemie Apple Eco.

Jeśli projektujesz prostą aplikację, która może korzystać z komponentów wbudowanych w systemy Apple – zamiast reprodukować projekt, możesz po prostu przeciągnąć i upuścić ich gotowe komponenty z pliku pobranego na ich stronie internetowej. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać aplikację UX Design (np. Adobe xd) i system, dla którego projektujesz aplikację.

Prosty ekran, taki jak ten poniżej, można stworzyć za pomocą zestawu Apple i modyfikacji tych elementów metodą drag and drop w ciągu zaledwie chwili.

Apple iPhone design mockup

Material Design UI Kit

Material design component ui kit adobe xd

Google ma również swój styl projektowania używany jako standard w większości prostych aplikacji. Nazywa się Material Design i stał się standardem dla wielu androidowych aplikacji w ciągu ostatnich kilku lat.

Podobnie jak w przypadku zestawu Apple UI, możesz również pobrać te komponenty projektowe i używać ich za darmo, co oczywiście pomoże Ci przyspieszyć pracę z UX Design, ponieważ oferuje różne komponenty systemowe, takie jak choosery plików, paski nawigacyjne i tak jeden. Wszystkie te elementy pomogą Ci zwizualizować doświadczenie aplikacji bez spędzania zbyt wiele czasu na projektowaniu języka graficznego od podstaw.

Możesz pobrać zestaw pod tym linkiem

Zobaczcie szybki projekt aplikacji memo wykonany przy użyciu elementów Material Design!

Memo app quick design

Wtyczki Adobe XD

Adobe XD plugin marketplace

Oprócz korzystania z gotowych komponentów interfejsu, możesz również polegać na różnych wtyczkach dostępnych w Adobe Creative Cloud Marketplace. Masz dość wpisywania tekstu „Lorem ipsum”? Skorzystaj z generatora Lorem Ipsum, który wypełni puste pola tekstowe w Twoim projekcie.

Może potrzebujesz wypełnić projekt swojej aplikacji zdjęciami ludzi? UI Faces pomoże Ci w tym! Generuje obraz nieistniejącej osoby, aby wypełnić np. Avatar zaprojektowany w Twojej aplikacji.

Istnieje wiele dostępnych plug-inów do Adobe xd, które można łatwo zainstalować i wykorzystać do przyspieszenia pracy. Masz z tym problem? Sprawdź nasz przewodnik instalacji wtyczek Adobe xd!